Pranie dywanów - różne metody.

W naszej firmie profesjonalnie podchodzimy do zadania. W trakcie prania i czyszczenia wykorzystujemy bezpieczną i szybką metodę szamponowania. Jest to idealny sposób do prania dywanów oraz tapicerek, polecany również przez producentów. Czyszczenie odbywa się za pomocą piany, dzięki czemu z dywanów pozbywamy się roztoczy i mikroorganizmów. Ponadto dywany i wykładziny stają się świeże, czyste i posiadają nastroszone włosie.

Pranie dywanów metodą szamponowania

Szamponowanie to metoda, która rewelacyjnie sprawdza się zarówno podczas prania dywanów, jak i tapicerek. Polecana jest przez producentów mebli tapicerowanych. Polega ona na czyszczeniu dywanów lub tapicerek pianą, za której sprawą dywan albo tapicerka pozbawiany jest mikroorganizmów i roztoczy.

Pranie dywanów

Początkową fazą prania dywanów lub tapicerek, czy też wykładzin, jest ich dokładne wytrzepanie z kurzu i suchego brudu za pomocą ręcznej turboszczotki. Drugi etap polega na naniesieniu metodą natryskową szamponu z dodatkiem odplamiacza. Wykorzystuje się do tego specjalne urządzenie zwane pistoletem. Kolejnym etapem czyszczenia jest rozprowadzanie i wcieranie środka z odplamiaczem przy użyciu szczotki. Ostatnia faza polega na odsysaniu brudu z dywanu lub tapicerki za pomocą odkurzacza "sucho-mokro" aż do momentu uzyskania wilgotnego materiału. Czyszczenie metodą szamponowania zajmuje nam około pół godziny. Dzięki temu szybko i łatwo pozbędziemy się zabrudzeń.

Etapy prania

Szamponowanie składa się z kilku etapów.

  • Podstawową czynnością jest mechaniczne wytrzepanie przez odkurzacz powierzchni z suchego brudu i kurzu.
  • Następnie nanosimy odplamiacz metodą natryskową przez pistolet. Potem nakładamy równomiernie środek piorący za pomocą szczotki okrągłej lub płaskiej.
  • Zebrany brud wraz z szamponem transportowany jest do naczynia zbiorczego.
  • W przypadku tapicerki odsysany jest przez odkurzacz sucho-mokro.

W ten sposób nasz dywan jest tylko lekko wilgotny, przez co czas schnięcia jest stosunkowo krótki.