Pranie dywanów - różne metody.

W naszej firmie profesjonalnie podchodzimy do zadania. W trakcie prania i czyszczenia wykorzystujemy bezpieczną i szybką metodę szamponowania. Jest to idealny sposób do prania dywanów oraz tapicerek, polecany również przez producentów. Czyszczenie odbywa się za pomocą piany, dzięki czemu z dywanów pozbywamy się roztoczy i mikroorganizmów. Ponadto dywany i wykładziny stają się świeże, czyste i posiadają nastroszone włosie.

Pranie dywanów metodą szamponowania

Szamponowanie to metoda, która rewelacyjnie sprawdza się zarówno podczas prania dywanów, jak i tapicerek. Polecana jest przez producentów mebli tapicerowanych. Polega ona na czyszczeniu dywanów lub tapicerek pianą, za której sprawą dywan albo tapicerka pozbawiany jest mikroorganizmów i roztoczy.

Pranie dywanów

Etapy prania

Szamponowanie składa się z kilku etapów.

W ten sposób nasz dywan jest tylko lekko wilgotny, przez co czas schnięcia jest stosunkowo krótki.

Szamponowanie a metoda ekstrakcyjna

Czyszczenie dywanów ŁódźPranie ekstrakcyjne polega na głębokim wtrysku mieszanki wody z dodatkiem środka piorącego o bardzo niskim stopniu spienienia, w głąb dywanu, tapicerki lub wykładziny. Wpompowanie w powierzchnię gorącej wody ze środkiem chemicznym pod dużym ciśnieniem, bardzo często powoduje przemoczenie dywanów lub tapicerek i ich podłoża. Ponadto metoda ekstrakcyjna niszczy runo i osnowę, a także wymaga zdecydowanie dłuższego czasu pracy i czasu schnięcia dywanu. Czyszczenie ekstrakcyjne to mniejszy komfort dla klientów.

CENNIK